Odwiedziny Mikołaja

Podopiecznych Parafialnej Akademii Piłkarskiej Bosko w ostatnim tygodniu na treningach odwiedził gość specjalny – „Boski Mikołaj”, ale nie tylko on. Na jednym z treningów wsparła go duża grupa aktywnych pomocników.

W zeszłym roku Akademia zorganizowała mikołajkowy turniej piłkarski, podczas którego wszystkich uczestników odwiedził Święty Mikołaj. Tym razem specjalne odwiedziny odbywały się przy okazji zajęć treningowych każdej z grup – pod koniec treningów „Boski Mikołaj” przynosił dzieciom drobne upominki.

Najwięcej dodatkowych wydarzeń miało miejsce na połączonym treningu Boskich Skrzatów oraz Orlików. Na początku treningu grupa Skrzatów rozegrała mały turniej piłki nożnej, który był jedynie rozgrzewką do dalszej części treningu mikołajkowego.. O godzinie 17.00 małych piłkarzy odwiedził Sensej Karol Buksztynowicz, który przeprowadził pokazowy trening karate dla obu grup.

 

Instruktaż karate rozpoczął się od rozgrzewki, po której odbyła się nauki uderzeń pięściami oraz kolanami. Oczywiście nie zamierzamy wykorzystywać poznanych technik na boisku, ale takie ćwiczenia przyczyniają się do rozwoju ogólnej sprawności fizycznej. Musimy przyznać, że tarcze całkiem mocno ucierpiały po ciosach małych piłkarzy.

 

Na zakończenie treningu Sensej pokazał jak rąbać drewno nogami, dzieci były zachwycone, ale lepiej niech nie próbują tego w domu. Po treningu odwiedził nas Święty Mikołaj wraz ze swoją śnieżynką i rozdał prezenty dla wszystkich dzieci.  Zwieńczeniem Mikołajek była V talentiada dla Orlików, w której triumfował kapitan drużyny – Antoni Babiak.

 

Podsumowując był to wieczór pełen emocji, dzieci opuściły sale zmęczone, ale z uśmiechem na twarzy. Wielkie podziękowania dla Karola Buksztynowicza oraz jego pomocników, a także dla świętego Mikołaja – szerokiej drogi do Małusz… tzn. Laponii

Pozdrawiam serdecznie trener Marek Lipski.

« 1 z 3 »
This entry was posted in Info.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *